0542 540 87 92 [email protected] İzmir - Batman

ASO App Store Optimizasyonu

App Store Optimizasyonu nedir?

App Store Optimizasyonu (ASO) yani “Uygulama Marketi Optimizasyonu”, mobil uygulamaların app marketlerde aramalarda üst sırada yer alarak daha fazla kullanıcıya erişmesi için yapılan tüm çalışmalara verilen isimdir. 

App Store Optimizasyonu (ASO), uygulama dünyasının mobil SEO’su olarakda söylenebilir. ASO, Google Play, Apple Store, Blackberry World, Amazon Store, Microsoft Store mağazalarının birleşimini kapsamaktadır. Fakat Google Play ile Apple Store uygulama market pazarının %96‘sını kapsamaktadır.

App Store Optimizasyonu nasıl yapılır?

Gelişen, artan günden güne daha da değerlenen ve büyük bir potansiyele sahip Uygulama market optimizasoyonu, bildiğimiz SEO kadar detaylı ve gelişmiş bir yapıya bürünmedi. 

SEOz‘un ASO’ya bakış açısı arasında uygulamanızı market aramalarında en üste çıkartarak hem daha fazla kullanıcıya ulaştırıp hem de uygulama bilinirliğini en yüksek noktaya çıkarmayı hedeflemekteyiz.

Sizinle yaptığımız toplantılar, araştırmalar ve geliştirmeler ile uygulamanıza en uygun başlık ve açıklama yazımı ile birlikte uygun anahtar kelimeleri oluşturuyoruz. 

Uygun bir App Store Optimizasyonu yapılmamış bir uygulamanın kullanıcılardan tarafından ulaşılması ve indirilmesi beklenen seviyenin altında kalacaktır. 

İstatistikler

App Store Optimizasyonun’da kullanıcıların %63’ü sadece arama yaparak uygulamalara erişirken kalan çoğunluğu ise arkadaşların önerileri ile uygulamaları indiriyorlar.

63 %

Arama yaparak uygulamara ulaşan kullanıcılar

App Store Aramaları

85 %

1005 of 1203

Aramadan sonra indirme yapan kullanıcılar

Uygulama Market Optimizasyon Süreci

SEOz olarak uygulama market optimizasyon sürecinde her uygulamaya uygun bir proje planı oluşturmak doğru olmasa da genel planlamamızın detaylarına bakabilirsiniz.

01 Araştırma

  • Hedef kitleyi analizi
  • Rakip uygulama analizi
  • Uygulama analizi 

02 Planlama

  • Uygulamaya uygun anahtar kelime, başlık ve açıklama çalışmaları
  • On-Page ve Off-Page SEO çalışmaları 

03 Ölçümleme

  • Optimizasyon çalışmaları
  • Kullanıcı deneyimi
  • CTR Optimizasyonu
  • Puanlama ve indirme oranı gözlemleme ve geliştirme

Performansınızı Zirveye Çıkartalım Reklam Performansınızın Rakiplerinizin Gerisinde Kalmasın

Size nasıl yardımcı olabiliriz?