KISACA ASO

App Store Optimizasyonu nedir?

App Store Optimizasyonu (ASO) yani “Uygulama Marketi Optimizasyonu”, mobil uygulamaların app marketlerde aramalarda üst sırada yer alarak daha fazla kullanıcıya erişmesi için yapılan tüm çalışmalara verilen isimdir.

App Store Optimizasyonu (ASO), uygulama dünyasının mobil SEO’su olarakda söylenebilir. ASO, Google Play, Apple Store, Blackberry World, Amazon Store, Microsoft Store mağazalarının birleşimini kapsamaktadır. Fakat Google Play ile Apple Store uygulama market pazarının %96‘sını kapsamaktadır.

DETAYLI BİLGİ

App Store Optimizasyonu nasıl yapılır?

Gelişen, artan günden güne daha da değerlenen ve büyük bir potansiyele sahip Uygulama market optimizasoyonu, bildiğimiz SEO kadar detaylı ve gelişmiş bir yapıya bürünmedi.

SEOz‘un ASO’ya bakış açısı arasında uygulamanızı market aramalarında en üste çıkartarak hem daha fazla kullanıcıya ulaştırıp hem de uygulama bilinirliğini en yüksek noktaya çıkarmayı hedeflemekteyiz.

Sizinle yaptığımız toplantılar, araştırmalar ve geliştirmeler ile uygulamanıza en uygun başlık ve açıklama yazımı ile birlikte uygun anahtar kelimeleri oluşturuyoruz.

Uygun bir App Store Optimizasyonu yapılmamış bir uygulamanın kullanıcılardan tarafından ulaşılması ve indirilmesi beklenen seviyenin altında kalacaktır.

image
image
image

Bizimle çalışmaktan keyif alan müşterilerimiz

Müşterilerimiz için yaptığımız çalışmaların sonucuna göz gezdirin.

Deniz Çelik CEO & Founder

Geliştirdiğimiz uygulamanın başlangıçtan çıkış aşamasına kadar yanımızda olan SEOz ekibi ile İngiltere, Amerika ve Türkiye pazarında güçlü bir giriş yapma imkanı bulduk. SEOz ekibinin doğru yönlendirmesi ile birlikte uygulamamızı doğru hedef kitleye sunarak başarı yakaladık.

Eda Avcı Co-Founder

Türkiye piyasasında tutunması zor olan bir uygulamayı SEOz’un başarılı yönlendirmesi ile birlikte projemizi hayata geçirdik. 1 ayda %248 fonlama alarak geliştirdiğimiz projeyi daha da ileriye taşıdıkları için kendilerine teşekkür ederiz.

Hamdi Altan Content Manager

SEOz’un en dikkat çekici özelliklerinden biri daima çözüm odaklı ve hızlı çözümler üretebilmeleri. Analizler, çözümler ve raporlar her zaman bizi geliştirecek ve ileriye taşıyacak şekildeydi. Teknolojiyi ve işinizi her zaman yakından takip ederek sizden her zaman bir adım önde oluyorlar.

VINCENT SMITH CEO & Founder

Very useful app!

Really fun and interactive. Easy-to-use app worked instantly for me!

Coşkun Çetin CEO & Founder

R10.Net’i devir aldığımdan beri yanımda olan SEOz ekibi , R10’un marka gelişim sürecinde, yeniliklerinde ve SEO alanındaki hedeflerimizi belirleme konusunda ki doğru adımları ile başarımızın kalıcı olmasını sağladı. Mücadelesi yüksek bir pazarda SEOz gibi bir çözüm ortağı ile çalışıyor olmak en büyük avantajlarımızdan biri.

ERNEST SMITH CEO & Founder

This is a super app!

Really fun and interactive. Easy-to-use app worked instantly for me!

JOHN SMITH CEO & Founder

Works like magic!

Really fun and interactive. Easy-to-use app worked instantly for me!

JACKSON SMITH CEO & Founder

A really nice job!

Really fun and interactive. Easy-to-use app worked instantly for me!

İletişime geç, uygulama marketinde görünür ol!

AppStore ve PlayStore’da uygulamanı görünür kılma şansını kaybetme ve daha fazla kullanıcıya ulaş.