Scroll to top

Google AdWords

AdWords
Danışmanlığı

Dijital Pazarlama. sadece Google ile sınırlı kalmayıp tüm dijital kanallar üzerinden yürütülen reklam çalışmalarının pazarlama stratejisi olarak adlandırılmaktadır.

Müşterilere ulaşın

Google Ads ile işinizi büyütün.

Google Aramlar, haritalar ve Youtube’da sizin markanıza benzer özellikler gösteren işletmeleri arayan kullanıcıların karşına çıkabilirsiniz.

Performans pazarlama ile veri odaklı, optimizasyon ile problemlerinizi çözmeye yönelik dijital kanallar üzerinden yönetilen reklam çalışmaları ile geniş kapsamlı kitlelere ulaşabilirsiniz.

Kullanıcıların rekabet ettiğiniz ürünler ile alakalı aramalar yaptığında sizin ürünleriniz Google aramalarında reklam olarak gösterilebilir.

bunu da merak edebilirsiniz

Dijital Pazarlama
nedir?

Dijital Pazarlama, sadece Google ile sınırlı kalmayıp tüm dijital kanallar üzerinden yürütülen reklam çalışmalarının pazarlama stratejisi olarak adlandırılmaktadır.

Stratejilerinin daha detaylı ve anlık olarak ölçülebilmesi ile eski tarz pazarlama yöntemlerine göre daha dinamik ve yenilikçi bir pazarlama alanıdır.

Genellikle iki tür reklam fiyatlandırma politikası vardır;

  • Tıklama başına Ödeme (Cost Per Click CPC**)
  • 1000 görüntüleme başına ödeme (Cost Per Mille CPM* )

Bilgi, birikim

Google AdWords nedir?

Google Adwords (ads), Arama sonuçlarında, görüntülü reklam ağına bağlı olan bütün alanlarda reklam yayınlamaya yarayan Google hizmetidir. Eski adı Google Adwords olan reklam ağının yeni adı Google Ads olarak değişmiş olup ikisi de aynı anlama gelmektedir.

Google adwords, istediğiniz kelime grubunda arama sonuçlarında ilk sırada size ayrılan yer almanıza yarayan reklam modelidir.

Yeni müşterilere ulaşmak, web sitenizin trafiğini arttırmak veya arama yapan kullanıcılarının size ulaşmasını istiyorsanız Google Ads imdadınıza yetişecektir.

kafanıza takılanlar

Dijital Pazarlama
hakkında merak ettikleriniz.

Hangi pazarlama kanalını tercih etmeliyim?

Bizimle çalışacak müşterilerimize tek bir reklam yayınlama aracından ziyade bütün kanallardan ve o kanallardan en iyi şekilde optimize edilmiş bütçe ile pazarlama stratejilerine başlamaları kendileri için verimli olacaktır.

Hangi fiyat teklif stratejisini kabul etmeliyim?

Reklam yayınlayan kuruluşlar CPC, CPM tabanlı fiyat teklifleri ile reklamları yayınlamaktadır. Bu bağlamda otomatik teklif stratejileri doğrultusunda yapay zeka tarafından ayarlanmış hedef odaklı performans ve ziyaretçi alabilmek mümkündür. Fakat bu daha maliyetli ve bütçenizi sarsacak bir yöntem olacaktır.

Manuel stratejiler ise Google Adwords danışmanı tarafından yönetilen, hedeflenen kelimede en uygun bütçe ile en çok gösterime sahip olacak bütçenin belirlenmesi ile olur. Yöntemlerin karmaşıklığı ve daha çok kontrol olan bu seçenekte yetkin kişiler tarafından yönetilmezse düşük performans almaya neden olabilecek bir seçenektir.

Dijital pazarlama hizmetinizin ücreti neye göre belirleniyor?

Siteden siteye göre değişiklik gösterdiği için kesin net ve belirli bir ücret verilmemektedir. Hizmet teklifini etkileyen unsurlardan en önemlileri, kullanılan ek araçlar, sitenin kapasitesi, yapılacak çalışmalar, müşteriden gelen talepler ve rekabet zorluğu buna etki etmektedir.

Neden Google Adwords danışmanlığı almalıyım?

En düşük ücret ile en iyi performansı almak ve geri dönüşüm oranını kâra çevirmek için bir Google Adwords danışmanlığı almanız gerekmektedir.
Google Adwords sertifikalı danışmanlarımız ile reklamlarda hem üst sıralarda olup hem de bütçenize uygun optimizasyon sağlanmış reklamlar ile müşterilerinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz.

Dijital pazarlama mı yoksa SEO 'yu mu tercih etmeliyim?

SEO uzun emek verilmesi gereken ve yorucu bir süreçtir. Dijital pazarlamada ki reklam yayınlama araçları ise kısa vadede bütçenize bağlı olarak değişen bir performans göstermektedir.

* SEO geri dönüşü uzun ve kalıcıdır, Google Ads ise anlık ve etkisi değişmektedir.
* Düzgün bir SEO Danışmanı ile güncellemelerden çok etkilenmeden uzun süre boyunca yerinizi koruyabilirsiniz, Google Adwords ile paranızı zamanında ödediğiniz sürece aynı yerinizde kalacaksınızdır.
* SEO’da birçok alanda, hiç analiz edilmeyen alanlarda bile organik trafik kazanırken, Google Ads ‘da sadece belirlediğiniz kelime öbeklerinden trafik alabilirsiniz.

İletişim

Projenizi yönetmemizi
ister misiniz?

İhtiyacınızı anlayan, net ve hızlı
kararlar sağlayacak stratejinizi oluşturalım.